Belgisch Stripcentrum
Zandstraat 20
1000 Brussel
Tel.: + 32 (0)2 219 19 80
Fax: + 32 (0)2 219 23 76
visit(arrobe)stripmuseum.be
Bezoek het Marc Sleen Museum aan de overkant van de straat! In het unieke kader van een voormalige krantenredactie biedt het Marc Sleen Museum aan de hand van een permanente tentoonstelling, een leeshoek en tijdelijke tentoonstellingen een overzicht van de talrijke facetten van een buitengewoon oeuvre. Het oeuvre van uitzonderlijk verteller, een grootmeester van de Negende Kunst en een knappe perstekenaar: Marc Sleen.
Het oeuvre van Marc Sleen, een icoon van de Belgische stripkunst, heeft nu officieel een nieuwe thuis in de Zandstraat in Brussel, recht tegenover het Belgisch Stripcentrum, in een museum dat zijn naam draagt. De keuze voor een pand in de Zandstraat is allesbehalve toevallig. Precies op deze plaats zag Sleens bekendste geesteskind Nero in 1947 het levenslicht, in de periode dat Marc Sleen er als tekenaar en illustrator aan de slag was bij de krant “De Nieuwe Gids. Dat de Stichting Marc Sleen zich vestigt in de Zandstraat, de straat waar Nero geboren werd, geldt voor de meester als een symbolische thuiskomst, én als een ultiem eerbetoon voor deze reus van het Belgische stripverhaal.
Het Marc Sleen Museum is een initiatief van de Stichting Marc Sleen die zicht tot doel stelt het werk van de auteur te bewaren, ten toon te stellen en bekend te maken bij een groter publiek. Toegangskaartjes kunt u kopen in het Belgisch Stripcentrum.
www.marc-sleen.beMet deze uitzonderlijke tentoonstelling ontsluiert het BCB een legendarisch avontuur : de samenwerking tussen vier voorlopers van het belgische stripverhaal, die liefde en leed deelden en hun savoir-faire en talent erna doorgaven onder de vorm van de zogenaamde “School van Marcinelle”.
De droomwereld van Tove Jansson
De Moominreeks, die wereldwijd gepopulariseerd werd door middel van strips, bestaat in de eerste plaats uit rijke en gevoelige beeldverhalen, van de hand van Tove Jansson (1914-2001), een Finse illustratrice en schrijfster waar je niet omheen kan.
Cecil's Quest
Met Cecil’s Quest, een originele en fascinerende queeste in stripvorm, wordt nog maar eens aangetoond dat Tsjechen even bedreven zijn in beeldcultuur als in het brouwen van bier.